Suport pentru coloana vertebrală UNIZDRAV

Suport pentru coloana vertebrală cu opțiunea de reglare a unghiului spătarului în intervalul 45° - 75°. Este folosit pentru odihnă, citit, scris sau vizionat la televizor în pat.

idee de cadou

Pachetul conține:
1 buc
Unitate de bază:
Bucăți

Suportul coloanei vertebrale pentru pat este potrivit pentru odihnă, citit, scris sau vizionat la televizor în pat.

Pe suportul coloanei vertebrale, este posibilă reglarea înclinării spătarului în intervalul 45° - 75°.

Suport pentru coloana vertebrală UNIZDRAV

Substanța aerisită de pe suport nu împiedică pielea să respire. În partea superioară este atașată o pernă moale, care poate fi îndepărtată cu ușurință.

Lățimea totală 57 cm
Greutate 2,7 kg
Capacitate maximă  100 kg
Înălțimea totală 34 - 57 cm

Întreținere

Se recomandă să folosiți agenți de curățare obișnuiți neabrazivi și să ștergeți cu o cârpă moale. În cazul în care aparatul este folosit de mai multe persoane, este indicat să urmați instrucțiunile igienistului pentru dezinfecție.

Video produs

Cum să previi corect stresul.

Stresul face parte din viața tuturor oamenilor, nu doar adulților ci și copiilor. Este foarte important să nu cedem în fața lui și să încercăm să luptăm împotriva lui, deoarece stresul ne poate provoca diverse boli grave care ne pot însoți pe tot parcursul vieții. Citiți câteva sfaturi despre cum să preveniți stresul.

Pernă șezut ortopedică + suport spate ortopedic - set complet

Pernă + spătar cu modelare anatomică din spumă inovatoare cu memorie potrivită persoanelor care au probleme cu partea lombară a corpului și simt disconfort atunci când stau pe scaun.

Pat rabatabil electric CONFORT

4 388,00 Lei

Patul rabatabil electric CONFORT oferă utilizatorilor o independență optimă și libertate de mișcare.

Pat de poziționare electric CLINIC

4 430,00 Lei

Patul de poziționare electric confortabil (pat de spital electric) este conceput pentru îngrijirea la domiciliu și asistență medical și se caracterizează printr-un control simplu.

Set pentru lipirea saltelelor

Set de rezervă pentru lipirea saltelelor cu bule sau gonflabile.

Mâner de susținere pacient pentru pat Moretti

Un triunghi cu o curea reglabilă pe lungime îi ajută pe pacienții imobilizați să se ridice.

Barieră de protecție pentru pat

Un produs practic care ajută la ridicarea din pat.