Benzi de testare a glugozei Accu-Chek Instant, 50 buc

Benzi de testare pentru extragerea sângelui capilar și pentru măsurarea cantității de glucoză din sânge.

49,00 Lei / set
set
2 săptămâni
Pachetul conține:
50 buc
Unitate de bază:
Bucăți
Marca:

Benzile de testare Accu-Chek Instant pentru glucometrul Accu-Chek Instant sunt destinate pentru determinarea cantitativă a glucozei din sângele integral capilar proaspăt de la deget, palmă, antebraț sau braț. Acestea servesc ca ajutor în monitorizarea eficacității controlului glicemic.

Măsurarea începe când există suficientă probă de sânge - 0,6 microlitri (µl). Rezultatul măsurătorii va fi disponibil în 4 secunde.

Conținutul pachetului

• 50 bucăți
Te va ajuta cu

Diabetul - Ce este diabetul și ce îl cauzează

Diabetul este cea mai cunoscută și comună boală. Este denumită chiar o boală a civilizației. Ce este mai exact diabetul, care este cauza și ce complicații aduce?

Glucometru - un dispozitiv de neînlocuit pentru fiecare diabetic

Ai fost diagnosticat cu diabet? Ar trebui să urmăriți zilnic concentrația de glucoză din sânge. Această valoare este măsurată de un simplu dispozitiv denumit glucometru.

Glucometru Wellion Calla light, blackberry

Un glucometru simplu cu o formă specială și un afișaj mare lizibil, destinat diabeticilor pentru a măsura nivelul de glucoză din sânge. Glucometrul are o memorie pentru ultimele 500 de măsurători.

DEKAPHAN benzi de testare pentru urină, 50 benzi

Benzi de diagnostic destinate analizei detaliate a urinei.

Glucometru Accu-Chek Instant

Glucometru pentru măsurarea simplă a glicemiei cu rezultate în doar 4 secunde.

Lancete Accu-Chek Fastclix, 102 buc

Lancetele de prelevare sunt ace sterile din oțel care sunt introduse într-un stilou de prelevare.