Joc didactic cu modele Marbelino 2 din Beleduc

Un joc de sortare care vizează exersarea motricității fine și a gândirii logice.

Culori

Jocul didactic cu modele Marbelino 2 oferă copiilor o gamă largă de activități folosind bile colorate . Copiii se pot juca cu secvențe și modele , pot rezolva diferite sarcini care sunt enumerate pe cardurile atașate sau pot câștiga cu creativitatea lor.

Toate aceste activități pot fi jucate și ca un joc de comunicare , în care un jucător descrie cartea altuia, care trebuie să urmeze instrucțiunile și să plaseze bilele în locul corect.

Unizdrav

Scândura de lemn are o parte interioară și exterioară care poate fi folosită pentru activități de model și secvență.

Fiecare zonă este marcată cu alb.

Aici veți găsi 12 activități în trei niveluri diferite:

• Culori deschise)
  • Mediu (numere și culori)
  • Greu (sortare)

Toate cardurile au soluția corectă pe spate , astfel încât copiii să știe imediat dacă au rezolvat corect problema . În acest fel își pot verifica singuri rezultatele.

Joc didactic cu modele Marbelino 2 din Beleduc

Materialul principal folosit este lemnul și placajul,   cartonașele sunt din hârtie, coșul este simțit și geanta este din bumbac. Cutia masoara 26,5 x 25,7 x 9,5 cm.

Potrivit pentru copii de la 4 ani.

• 1 tabla de joc
  • 64 de bile colorate
  • 1 castron mare din fetru
  • 20 de carduri de sarcini
  • 1 buzunar de depozitare

Joc didactic Trusă medicală de la Beleduc

Trusa medicală pentru copii conține toate instrumentele de care copiii au nevoie pentru jocul de rol creativ.

Tablă de desen magnetică didactică de la Beleduc

Tabla magnetică mozaic pentru crearea de imagini originale.

Suport ergonomic pentru copii pentru o postură corectă Curble KIDS, turcoaz

Suport pentru spate pentru copii pentru a susține poziția corectă în timp ce stau și pentru a limita tensiunea și durerea la nivelul coloanei vertebrale.

Periuța de dinți sonică pentru copii VITAMMY SMILE

Periuță de dinți electrică pentru copii de la 3 ani cu tehnologie sonică și fibre moi pentru îngrijirea minuțioasă a dinților și gingiilor.

Joc de mișcare Rotație și echilibru de la Beleduc

Un joc de echilibrare pentru a sprijini dezvoltarea coordonării și echilibrului.