Joc de societate Happy & Harmony de la Beleduc

Joc social didactic pentru sprijinirea dezvoltării gândirii logice și strategice.

Jocul de societate Happy & Harmony de la Beleduc stimulează dezvoltarea percepției spațiale și a raționamentului logic.

Spiridușii Happy & Harmony vor să planteze în grădina lor. Pentru a realiza acest lucru ei trebuie să împartă grădina. Ajutați-i să-și dea seama cine va planta în ce zonă.

Jocul este conceput pentru a ajuta copiii să înțeleagă spațiul. Le permite să învețe din propriile experiențe că spațiul poate fi creat din linii.

Când folosesc gnomii, copiii învață să compare dimensiunile spațiului, iar plasarea alternativă a gardurilor le stimulează gândirea logică și strategică.

Joc de societate Happy & Harmony de la Beleduc

Scopul jocului este de a plasa cât mai mulți spiriduți pe tablă și de a câștiga cât mai multe teritorii. Copiii vor exersa, de asemenea, matematica simplă, gândirea strategică, concentrarea și coordonarea și abilitățile motorii fine.

Jocul de societate Happy & Harmony le aduce copiilor nu doar distracție ci și o experiență educațională interesantă.

Este fabricat din placaj/MDF și potrivit pentru copii de la 3 ani. Dimensiunile cutiei sunt 22,4 x 22,4 x 0,9 cm.

• 1 tablă de joc
  • 16 sprite-uri în două culori
  • 24 de garduri
  • instrucțiuni

Lipici gel Beleduc, 12x40g

Lipici pentru munca creativă, sigur pentru copii.

Joc de echilibru Climb - Beleduc

Un joc de echilibrare cu mingi pentru a ajunge în vârful turnului, promovează abilitățile motorii fine, coordonarea și concentrarea.

Joc de masă Domino Mamba Zamba de Beleduc

Joc didactic social - domino colorate pentru multă distracție.

Kit de construcție Set Flexistix XXL - Beleduc, 500 buc

Kit creativ cu bețe de bambus colorate pentru crearea diferitelor forme statice și în mișcare.

Comprese monștri cald/rece 1 buc

Compresele monștri pentru copii răcesc sau încălzesc zona dorită dupa cum este necesar.