Joc didactic și puzzle 2 în 1 Humanico Emoții de la Beleduc

Un joc didactic social pentru sprijinirea dezvoltării auzului și concentrării.

Jocul didactic Impuzzible aduce două subiecte într-o singură casetă. Combină un puzzle și un pexe pe tema „Sunete și scale”. Oferă multe idei de joacă, datorită cărora copiii pot descoperi mereu ceva nou.

Setul mare este potrivit pentru a juca atât în grup cât și individual.

Ilustrațiile moderne colorate ale animalelor și părțile din lemn deosebit de de înaltă calitate îi ademenesc pe copii să se joace. Copiii se pot juca și experimenta în diferite moduri aici.

Joc didactic și puzzle 2 în 1 Humanico Emoții de la Beleduc

Importanța dezvoltării auzului se înmulțește într-un mediu copleșit de zgomot și stimuli vizuali. În același timp, concentrarea copiilor este întărită prin compararea greutăților.

În timp ce ascultă foșnetul și zgomotul misterios, copiii își dezvoltă capacitatea de a percepe și de a distinge diferite sunete. Jucându-se își descoperă sentimentul și ritmul muzical.

Datorită cercetărilor și experiențelor proprii, copiii își amintesc mai bine ceea ce au învățat și își aplică mai ușor cunoștințele în situații noi.

Jocul Impuzzible este realizat din lemn de fag durabil și este potrivit pentru copiii de la 3 ani.

Dimensiuni

• 1 piesă de puzzle 12 x 4,5 x 2,5 cm
  • cutie 30,5 x 30,5 x 6 cm

• 20 de puzzle-uri

Periuța de dinți sonică pentru copii VITAMMY SMILE

Periuță de dinți electrică pentru copii de la 3 ani cu tehnologie sonică și fibre moi pentru îngrijirea minuțioasă a dinților și gingiilor.

Puzzle educativ Detectivul XXL din Beleduc

Joacă detectivul și găsește simbolurile ascunse.

Ochelari anti-lumină albastră pentru copii roz UNIZDRAV + carcasă, geantă și set de testare

Ochelari durabili pentru copii cu filtru eficient împotriva luminii albastre și protecție împotriva zgârieturilor într-o husă practică rigidă acoperită cu piele ecologică.

Joc de echilibru Climb - Beleduc

Un joc de echilibrare cu mingi pentru a ajunge în vârful turnului, promovează abilitățile motorii fine, coordonarea și concentrarea.

Sandale ortopedice pentru copii - tip 32 denim-albastru