Suport ortopedic pentru spate, poliester

Suport de pat ortopedic multifuncțional cu husă detașabilă.

Culori

Suportul ortopedic pentru spate este un ajutor potrivit pentru pat care vă va asigura confortul în timp ce citiți, mâncați sau vă uitați la televizor.

De asemenea este un mare ajutor pentru persoanele care sunt imobilizate la pat, pentru seniori, dar și pentru mamele care alaptează. Spătarul este echipat cu o mini pernă care este detașabilă.

Opțiuni

• Husă 100% poliester, ușor de îndepărtat cu fermoar și lavabilă la 40°C
  • avem disponibilă și varianta din poliuretan, pe care o găsiți AICI

Lățimea totală 61 cm
Lățimea interioară 39 cm
Adâncime interioară 38 cm
Lungime totală 58 cm
Înălțimea spătarului fără pernă 44 cm
Înălțimea spătarului cu pernă 55 cm

Suport anti-decubit pentru călcâi

Suport anti-decubit pentru călcâi care ajută la prevenirea escarelor pentru pacienții imobilizați pe termen lung.

Protector anti-decubit pentru călcâi și cot

Protecția pentru călcâi și cot ajută la prevenirea ulcerelor de presiune.

Pernă lombară AT03004

O pernă care menține coloana vertebrală într-o poziție anatomică și previne durerea.

Semi cilindru 42 x 20 x 10 cm

Semicilindrul poate fi folosit pentru exerciții fizice, poziționarea pacientului sau susținerea și eliberarea diferitelor părți ale corpului.

Pernă pentru genunchi

Perna pentru genunchi din spumă cu memorie servește ca prevenție împotriva escarelor și ca pernă de sprijin după operația articulației șoldului.

Suport pentru coloana vertebrală UNIZDRAV

Suport pentru coloana vertebrală cu opțiunea de reglare a unghiului spătarului în intervalul 45° - 75°. Este folosit pentru odihnă, citit, scris sau vizionat la televizor în pat.