Kit joc didactic pentru meșteri din Beleduc

Setul de instrumente pentru copii pentru a sprijini dezvoltarea abilităților tehnice și a cunoștințelor într-un mod ludic.

Setul practic de unelte pentru copii pentru micii meșteri din Beleduc este garantat că va atrage toți bricolașii copiilor sau viitorii constructori.

În pachet vor găsi o cască de protecție, ochelari, o bandă de măsurare, un ferăstrău, o lumină care chiar strălucește și multe alte instrumente care vor ajuta la redarea realistă a jocului.

Kit joc didactic pentru meșteri din BeleducKit joc didactic pentru meșteri din BeleducKit joc didactic pentru meșteri din Beleduc

Datorită formei ludice de învățare copiii vor fi motivați să dobândească noi cunoștințe, să exerseze abilitățile motorii sau să dezvolte creativitatea, învățarea socio-emoțională, gândirea logică și coordonarea. Nu ezitați să corectați copilul în timpul jocului și să discutați cu el despre utilizarea instrumentelor individuale.

Trusa Beleduc pentru meșteri este realizată din plastic de înaltă calitate, sigur de utilizat și este potrivită pentru copiii de la 3 ani.

• 17x accesorii (bateriile nu sunt incluse în pachet)

Comprese monștri cald/rece 1 buc

Compresele monștri pentru copii răcesc sau încălzesc zona dorită dupa cum este necesar.

Sandale ortopedice pentru copii - tip 32 denim-albastru

Leagăn frânghie de la Beleduc

Leagăn suspendat pentru a sprijini dezvoltarea coordonării și echilibrului.

Ghiozdan ergonomic pentru micii piloți

Ghiozdan ergonomic de școală ușor, ideal pentru elevii de școală primară.

Kit de construcție Set Flexistix XXL - Beleduc, 500 buc

Kit creativ cu bețe de bambus colorate pentru crearea diferitelor forme statice și în mișcare.

Lipici gel Beleduc, 12x40g

Lipici pentru munca creativă, sigur pentru copii.